Mandriva 2010.1, Parted Magic 5 i Unity Linux 2010 – czyli 3 razy Linux

mandriva

mandriva

W świecie opensource dzieje się ostatnio wiele. Z największych rzeczy – wyszła na świat aktualizacja jednej z najpopularniejszych dystrybucji – Mandriva 2010.1.

Mandriva

Mandriva to jedna z najpopularniejszych dystrybucji GNU/Linux na świecie do zastosowań przede wszystkim domowych. System jest wspierany przez dużą firmę która ma też swój oddział w Polsce, dzięki czemu można się spodziewać bardzo dobrych lokalizacji Mandriva w Polsce. Mandriva sprawdza się doskonale do prac biurowych oraz multimediów. Jest dostępna w kilkunastu wersjach (nawet komercyjnych) i jest groźnym rywalem takich projektów jak Fedora, openSUSE, czy Ubuntu.

Parted Magic

Parted Magic to dystrybucja GNU/Linux, której przeznaczeniem jest zarządzanie partycjami dyskowymi. Oczywiście z tego powodu jest to system ratunkowy i doskonale sprawdza się w tej roli. Parted Magic należy do najpopularniejszych w swojej klasie. System do dyspozycji oddaje pełen oprogramowanie Parted z GParted, ntfsprogs oraz ntfs-3g.

Unity Linux

Unity Linux to dość nowa dystrybucja Linux, oparta na Mandrivie, która ma być jeszcze prostsza w obsłudze dla początkującego użytkownika.

Unity Linux jest maksymalnie odchudzoną dystrybucją, gdyż pozostawiono sam system i podstawowe aplikacje użytkowe. Resztę użytkownik może bezproblemowo pobrać z repozytoriów. Unity Linux korzysta z Openbox, a repozytoria normalnie obsługują RPM.

Pobierz wszystkie dystrybucje ze strony Ściągnij.pl > Linux

Reklamy

Tagi:

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: